unikátní fórum - o tom, co nás zajímá

Předmanželská čistota

7. 12. 2007 20:52
Rubrika: téma

První z témat, kterými jsme otevřeli  naši sérii diskuzí byla předmanželská čistota.

 

Je to téma, které je dost žhavé. Aby taky ne - vždyť je to téma přímo ze života. A že je tady hodně, o čem diskutovat. Jo, předmanželský sex je jedna z věcí, o které všichni moc dobře víme, že bysme ji neměli provozovat, pokud máme být ryzími křesťany. Ale taky všichni moc dobře víme, že ji dodržuje jen minimum lidí. Na diskuzi kdosi přišel s tím, že někde viděl statistiku a podle ní předmanželskou čistotu dodržuje je 96% křesťanů. A já upřímně musím říct, že tomu docela aj věřím. Vždyť, kdo byl v pokušení moc dobře ví, že nejde o jednoduchou a lehkou věc.

A tak je otázka - má to smysl? Jaký to má smysl? Proč se vlastně tak strašně omezovat a ovládat - cožpak to není přirozená věc? Jaké jsou vlastně důvody?

...na diskuzi v čajovně v Olomouci se to hezky rozjelo, obzvláště když vystoupil jeden fakt odvážný kluk a ptal se úplně natvrdo. Moc si ho vážím za jeho upřímnost. A všechny nás to moc obohatilo.

 

Zkusme být v tomto taky upřímní.

 

Takže?

 

Jak to s náma je? Něco jiného mluvíme, něco jiného žijeme?

 

A je vůbec požadavek předmanželské čistoty v dnešní době ještě reálný?

 

Zobrazeno 3869×

Komentáře

Sasidlo

Nám strašně pomohlo o tom mluvit, zjistit, co je pro druhého příliš (pro každého je to něco odlišného), co si představuje nechat až po svatbě, co na někdy později ve vztahu, co nikdy (ale samozřejmě zkušeností se některé "nereálné" představy musí zkorigovat). Stanovili jsme si přesnou hranici, co ano a co ne. Samozřejmě jsme ji mnohokrát překročili, ale zpětně nás to upozornilo, věděli jsme se, kam chceme couvnout. Nebylo to tak, že by se něco překročilo, otupilo se a tak se dál překročovalo až se upřekročovalo. Ten jasný konsenzus na nějaké linii, za kterou v dané období vztahu nechceme jít, nám velmi pomohl.
Ale je to těžké myslet na to, co již nemohu, protože o to víc mě to láká. Snažší je stanovit si, jak chci nyní projevovat lásku k partnerce, pozitivní motivaci, jako je to u každého předsevzetí. Konec konců je i povinností lásku druhému projevovat.
Nědělal bych z toho ale takovou vědu. I nyní v manželství jsou některé věci akorát, a některé příliš. Každý den musíme hledat s pomocí svědomí tu pravou cestu, a sexualita je jednou z nich.

Sasidlo

Další věcí je příležitost. V chození se máme hlavně navzájem poznat a to hlavně ve vztazích - to pro život nejdůležitější. Poznat vztahy partnera k jeho i mé rodině, kamarádům, jeho chování, řešení konfliktů - tedy hlavní je být spolu ve společnosti. Samozřejmě musí být oba spolu i sami, k tomu jsou rande. Ale vřele doporučuji klasická rande a ne osamocené návštěvy doma, či být někde sami, kde je takové soukromí, které nám odebírá zábrany.

Zobrazit 34 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Autor blogu Grafická šablona Nuvio